Under årsmøtet var det kommet til punktet med innkomne forslag da Hans Jonny tok ordet og sa at han hadde ett forslag. Styreleder mente klart og tydelig at dette ikke kunne imøtekommes da det hadde vært frist flere dager i forkant av årsmøtet. Hans Jonny mente allikevel at forslaget måtte fremsies på årsmøtet og tok ordet. Styreleder Inger-Brit ble satt ut da hun skjønte hva som var på gang. Her er talen hun fikk:
Kjære alle sammen.
I dag har vi gleden av å hedre en person som gjennom mange år har vært en av bærebjelkene i vå klubb. En person som har satt sitt preg på miljøet, utviklingen og kulturen vår – og som har gjort det med en kombinasjon av varme, klokskap og urokkelig engasjement. Inger-Brit har vært medlem siden 1995. Det betyr over tre tiår med tilstedeværelse, innsats og kjærlighet til både sporten og felleskapet vårt. Hun har vært en aktiv spiller, en støttespiller for andre og en ambassadør for klubben i både nasjonale og internasjonale turneringer. Overalt hvor hun har reist har hun representert klubben med stolthet, profesjonalitet og et smil som smitter. Siden 2010 har hun vært vår styreleder. I hele denne tiden har hun ledet klubben med trygg hånd, tydelig retning og et stort hjerte. Hun har stått i store og små utfordringer, og alltid hatt blikket festet på hva som er best for klubben som helhet.
Engasjementet stopper ikke der. Hun har også en rolle i styret for baneselskapet, der hun bidrar med forslag til utvikling av banen og anlegget. Hun har evne til å se detaljer og helhet, og hun har vært en bidragsyter med forslag til at både klubben og banen kan utvikle seg i takt med tiden. Hun har vært en tydelig stemme for at klubben skal være et trygt, inkluderende og inspirerende sted for alle. Engasjementet for rekruttering av unge spillere er sterkt.
Det er derfor med stor glede, dyp respekt og ekte takknemlighet at vi i dag utnevner Inger-Brit Vindegg til æresmedlem i Hallingdal golfklubb.
Dette er klubbens høyeste utmerkelse og hun fortjener den. Hennes innsats, lojalitet og engasjement har formet klubben vi er i dag, og vi vi vet at hun fortsatt vil være en del av vår framtid.
Kjære Inger-Brit- tusen takk for alt du har gjort, og alt du fortsatt gjør. Vi er stolte av deg og vi er stolt av å kunne gi deg denne æren.
